SurveyMonkey Nedir, Nasıl Kullanılır?

Survey Monkey Nedir

Sorularla SurveyMonkey

Hangi Yaş Düzeyine UygunBilgisayar kullanmayı bilen her yaş için uygundur.
Ücretsiz mi?Evet, Ücretsiz.
Hangi Cihazlar Aracılığıyla Giriş Yapabilirim?Bilgisayarınızdan, akıllı telefon ya da tabletinizden erişim sağlayabilirsiniz.
Üyelik Gerektirir mi?Üyelik gerektirir. Google, Facebook ya da epostanız ile üye olabilirsiniz.

Survey Monkey Nedir?

Survey Monkey dakikalar içinde çevrimiçi anketler oluşturup yayınlayabileceğiniz, anket sonuçlarını gerçek zamanlı olarak görüntüleyebileceğiniz ücretsiz anket yazılımıdır.

SurveyMonkey ile Neler Yapılabilir?

Öğrenci Anketi, Öğretmen Anketi, Okul Anketi

SurveyMonkey ile proje araştırması, müfredat planlama, kurs değerlendirmeleri, okul performansları için çevrimiçi anketler oluşturabilirsiniz.

Akademik Anketler

SurveyMonkey ile akademisyenler bilimsel araştırmalarında kullanmak üzere akademik anketler oluşturabilir, bunları kolayca excel ve spss’e aktarabilirler.

Toplantı Anketi ve Etkinlik Planlama Anketi

SurveyMonkey ile toplantı ya da etkinlik planlama anketleri çevrimiçi olarak oluşturulabilir.

Diğer Anket Türleri

SurveyMonkey ile eğitim dışında daha birçok alanda anketler oluşturulabilir. Bunları sıralayacak olursak; Müşteri Memnuniyeti Anketleri, Çalışan Memnuniyeti Anketleri, Sağlık Anketleri, Pazarlama Anketi, Pazar Araştırması Anketi, Net Promoter Puanı ve Kar Amacı Gütmeyen Anket oluşturabilirsiniz.

SurveyMonkey Nasıl Kullanılır?

 • SurveyMonkey aracını kullanmak için tıklayın: https://tr.surveymonkey.com/
 • Başlamak için hesabınızla oturum açın, üyeliğiniz yoksa yeni bir hesap oluşturun.
 • SurveyMonkey’i hangi amaçla kullanacağınızı seçin ve anket oluşturmaya başlayın.

Anketinize sorular eklemek ve onları düzenlemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz,

 • Ankete Yeni Soru Eklemek: Sol taraftaki oluşturucu sekmesini kullanarak çoktan seçmeli, onay kutuları, aşağı açılır menü, yıldızlı değerlendirme, matris/değerlendirme ölçeği, derecelendirme, kaydırma, yorum kutusu ve A/B Testleri ekleyebilirsiniz.
  • Eklemek İstediğiniz soru tipini orta kısma sürüklediğinizde soru eklenmiş olacak.
  • Her soru tipine girilmesi gereken farklı alanlar bulunmakta, bu alanlara ilgili bilgileri girerek anketinizi oluşturabilirsiniz.
 • Ankete Önizleme Yapmak: Eklediğiniz soruları kaydettikten sonra, sonraki diyerek bir sonraki adıma geçerek anketi önizleyebilirsiniz.
 • Anketi Paylaşmak ve Yanıt Toplamak: Anketi önizledikten sonra anketinizde bir problem yoksa sonraki diyerek kitlelerle/kişilerle anketi doldurmaları için paylaşabilirsiniz.
 • Sonuçları Analiz Etmek: Anketi paylaştıktan sonra gelen cevapları analiz etmek için sonraki diyerek “sonuçları analiz et” kısmından anket sonuçlarını analiz edebilirsiniz.
 • Anketin Temasını Değiştirmek: Anketi tasarla sekmesindeyken sol tarafta yer alan temalardan herhangi birini seçerek anketinizin temasını değiştirebilirsiniz.
 • Anket Seçeneklerini Değiştirmek: Anketi tasarla sekmesindeyken sol tarafta yer alan seçeneklerden anket başlığı, sayfa ayarları ve dil ayarları gibi birçok anket ayarını değiştirebilirsiniz.
 • Anketi Yazdırmak: Anketi tasarla sekmesindeyken sol taraftan yazdır seçeneğine tıklayarak anketinizi ayrıca yazdırabilirsiniz.

SurveyMonkey’e Nasıl Üye Olunur?

Diğer Anket Araçları

Google Formlar
Online Anketler

Bülten

Powered by MailChimp